Box la JO 2012: Katie Taylor a adus primul titlu pentru Irlanda la Jocurile Olimpice

09 Aug, 20:35 | 0 comentarii
Irlandeza Katie Taylor, de patru campioană mondială, a câștigat medalia de aur la Jocurile Olimpice de la Londra, după ce a învins-o la puncte pe rusoaieca Sofia Ocigava în finala categoriei 60 kg.
Box feminin: Katie Taylor, calificare spectaculoasă în semifinale

06 Aug, 19:36 | 0 comentarii
Irlandeza Katie Taylor, de patru campioană mondială, şi-a asigurat o medalie la Jocurile Olimpice de la Londra, după ce a obţinut o calificare spectaculoasă în semifinalele categoriei 60 kg.
Traseul torţei olimpice, deviat din cauza ciocnirilor dintre protestatari şi poliţie în Irlanda

05 Iun, 14:18 | 0 comentarii
Locog a anunţat că va spori securitatea din jurul torţei olimpice, după incidentul care a marcat trecerea ştafetei olimpice prin Londonderry, al doilea oraş al Irlandei, obligând convoiul să îşi modifice traseul.
Irlanda şi-a asigurat patru locuri pentru Jocurile Olimpice în concursul de înot

23 Mai, 17:14 | 0 comentarii
Melanie Nocher şi Sycerika McMahon au obţinut calificarea în concursul de înot de la Jocurile Olimpice, mărind astfel numărul înotătorilor irlandezi care vor fi prezenţi la Londra la patru.
Drept la ţintă: Burnett s-a calificat pentru a patra oară la Jocurile Olimpice

10 Mai, 16:38 | 0 comentarii
Derek Burnett, în vârstă de 41 de ani, este ultimul sportiv care şi-a trecut numele pe lista de sportivi care vor reprezenta Irlanda la Jocurile Olimpice de la Londra din 2012.