1 2 3 4 5
Atletism: Brittney Reese a cucerit titlul olimpic la săritura în lungime

08 Aug, 23:58 | 0 comentarii
Brittney Reese a adus cea de-a treia medalie de aur pentru Statele Unite în reuniunea de miercuri seară din cadrul concursului de atletism de la Jocurile Olimpice, după ce a câştigat finala probei feminine de săritură în lungime.
Sărituri în apă la JO 2012: Ruolin Chen continuă să domine pe platforma de 10 metri

Miercuri a avut loc runda preliminară la sărituri în apă de platforma de 10 metri. Cele mai bune 18 sportive s-au calificat pentru semifinalele de joi, 9 august. Finala se dispută tot joi, cele mai bune 12 sportive din semifinale urmând să ia parte în ultimul act.
Rusia are două finaliste în turneul feminin de box. Vezi cine a luat primele medalii de bronz din istorie

08 Aug, 23:47 | 0 comentarii
Miercuri au avut loc semifinalele la cele trei categorii din turneul feminin de box, la Jocurile Olimpice de la Londra. Aflat la debutul olimpic, turneul feminin a dat în urma rezultatelor de azi și primele medalii de bronz din istoria probei.
Atletism: Allyson Felix a câștigat cursa de 200 de metri de la Jocurile Olimpice

08 Aug, 23:35 | 0 comentarii
Allyson Felix a confirmat așteptările tuturor și a câștigat sprintul la 200 de metri de la Jocurile Olimpice, stricându-i dubla de vis campioanei olimpice de la 100 de metri, Shelly-Ann Fraser Pryce, sosită pe locul doi.
Atletism: Aries Merritt a cucerit medalia de aur la 110 metri garduri

08 Aug, 23:34 | 0 comentarii
Americanul Aries Merritt şi-a stabilit cel mai bun rezultat al carierei şi a câştigat finala olimpică a probei de 110 metri garduri.
Polo la JO 2012: Trei foste state iugoslave, în semifinale. Italia oprește dominația Ungariei

08 Aug, 23:28 | 0 comentarii
Serbia, Muntenegru și Croația s-au calificat în semifinalele turneului masculin de polo de la Jocurile Olimpice, alături de Italia, care a învins surprinzător Ungaria.
Atletism: Natalya Antyukh, noua campioană olimpică la 400 de metri garduri

08 Aug, 23:16 | 0 comentarii
Rusoaica Natalya Antyukh este noua campioană olimpică a probei de 400 de metri garduri, după ce a reuşit să câştige finala disputată miercuri seară pe Stadionul Olimpic din Londra.
Atletism: Bolt şi Blake, calificări lejere în finala probei de 200 de metri

08 Aug, 22:58 | 0 comentarii
Usain Bolt şi Yohan Blake se lupta din nou pentru o medalie de aur la Jocurile Olimpice de la Londra, cei doi jamaicani calificându-se fără să forţeze în finala probei de 200 de metri.
Hochei la JO 2012: Olanda s-a calificat în finală, după o victorie la penalty-uri

08 Aug, 21:57 | 0 comentarii
Campioana en-titre Olanda a învins Noua Zeelandă cu 3-1 la penalty-uri și s-a calificat în finala turneului feminin de hochei de la Jocurile Olimpice de la Londra.
Atletism: Aries Merritt, cel mai rapid în semifinalele probei de 110 metri garduri

08 Aug, 21:50 | 0 comentarii
Americanul Aries Merritt a fost cel mai rapid în semifinalele probei de 110 metru garduri din cadrul Jocurilor Olimpice, fiind singurul atlet care a coborât sub 13 secunde.
Spania - Rusia, prima semifinală a turneului masculin de baschet de la Jocurile Olimpice

08 Aug, 21:27 | 0 comentarii
Spania și Rusia se vor întâlni într-o semifinală foarte tare a campionatului masculin de baschet de la Jocurile Olimpice după ce au reușit să își câștige sferturile de finală împotriva Franței, respectiv, Lituaniei.
BMX la JO 2012: Favoriții au încheiat cu bine runda de clasare

08 Aug, 20:41 | 0 comentarii
Favoriții de la BMX au început încrezători competiția de la Jocurile Olimpice. Miercuri a fost programată însă o sesiune de clasare, destul de plictisitoare pentru spectatorii adunați pe VeloPark.
Surpriză de proporții la volei, italienii elimină Statele Unite, campionii olimpici. Prima semifinală a fost decisă

08 Aug, 20:31 | 1 comentarii
Prima semifinală a turneului masculin de volei de la Jocurile Olimpice a fost stabilită după desfășurarea sferturilor de finală Argentina - Brazilia și Italia - Statele Unite.
Echitație la JO 2012: Steve Guerdat a câștigat medalia de aur pentru Elveția

08 Aug, 20:21 | 0 comentarii
Steve Guerdat din Elveția a câștigat titlul olimpic la sărituri peste obstacole după o evoluție superbă pe întreg parcursul competiției, în timp ce Gerco Schroder din Olanda a luat medalia de argint după un baraj cu irlandezul Cian O'Connor.
Navigație la JO 2012: Australia, Noua Zeelandă și Danemarca, pe podium la 49er

08 Aug, 19:59 | 0 comentarii
Danemarca a obținut medalia de bronz la Jocurile Olimpice de la Londra, în proba 49er de la navigație, în urma cursei pe medalii de miercuri.