1 2 3 4 5
Australia a câștigat medalia de bronz în turneul olimpic de baschet feminin

11 Aug, 22:43 | 0 comentarii
Echipa feminină de baschet a Australiei a câștigat medalia de bronz la Jocurile Olimpice, după ce a reușit să învingă în finala mică selecționata Rusiei, scor 83-74.
Atletism: Mariya Savinova, medalie de aur la 800 de metri. Campioana olimpică din 2008, în afara podiumului

11 Aug, 22:39 | 0 comentarii
Rusoaica Mariya Savinova este noua campioană olimpică în proba feminină de 800 de metri, după ce a câştigat finala de sâmbără, cursă în care deţinătoarea titlului a rămas în afara podiumului.
Atletism: Mo Farah câştigă medalia de aur la 5.000 de metri şi realizează o dublă istorică

11 Aug, 22:14 | 0 comentarii
Mo Farah a completat o dublă istorică pentru Marea Britanie, adăugând medalia de aur de la 5.000 de metri celei pe care o câştigase la 10.000 de metri în concursul atletic din cadrul Jocurilor Olimpice de la Londra.
Cehul David Svoboda, noul campion olimpic la pentatlon modern

11 Aug, 21:51 | 0 comentarii
David Svoboda a câştigat concursul de pentatlon modern din cadrul Jocurilor Olimpice şi a adus o nouă medalie de aur pentru delegaţia Cehiei.
Record mondial și medalie olimpică de aur pentru Elena Lashmanova în cursa de 20 de kilometri marș

11 Aug, 21:46 | 0 comentarii
Elena Lashmanova este noua campioană olimpică în cursa de marș pe distanța de 20 de kilometri, o cursă cu un final electrizant, la capătul căreia, primele două sportive au bătut recordul olimpic, iar câștigâtoarea a stabilit un nou record mondial.
Spania a câştigat prima medalie olimpică la handbal feminin

11 Aug, 21:29 | 1 comentarii
Spania a câştigat în premieră o medalie olimpică la handbal feminin, după ce a trecut de Coreea e Sud după prelungiri, scor 31-29, în finala mică a Jocurilor Olimpice de la Londra.
Gimnastică ritmică la JO 2012: Rusoaica Kanaeva, prima din istorie care reușește să își apere titlul

11 Aug, 21:09 | 0 comentarii
Rusoaica Evgeniya Kanaeva a evoluat plină de grație și farmec sâmbătă și a devenit prima sportivă de la gimnastică ritmică medaliată cu aur la două competiții olimpice individuale consecutive.
Mexic învinge Brazilia cu 2-1 şi devine campioană olimpică la fotbal

11 Aug, 19:16 | 0 comentarii
Dubla lui Oribe Peralta a adus Mexicului prima medalie de aur la Jocurile Olimpice de la Londra, lăsând în acelaşi timp Brazilia fără singurul titlu care-i lipseşte din palmares.
Franța câștigă un nou titlu la Jocurile Olimpice prin Julie Bresset la mountain bike

11 Aug, 17:02 | 0 comentarii
Tânăra Julie Bresset din Franța a dat o demonstrație de forță în cursa feminină de mountain bike de la Jocurile Olimpice, câștigând medalia de aur cu un avans de aproape un minut față de următoare ciclistă care a trecut linia de sosire.
Volei feminin: Japonia revine pe podiumul olimpic după 28 de ani

11 Aug, 15:36 | 4294967295 comentarii
Japonia a câştigat finala mică a turneului feminin de volei de la Jocurile Olimpice şi a revenit pe podium în această competiţie după 28 de ani.
Atletism: Sergey Kirdyapkin, medalie de aur şi record olimpic la 50 km marş. Marius Cocioran, locul 39

11 Aug, 15:14 | 0 comentarii
Rusul Sergey Kirdyapkin a cucerit medalia de aur şi a stabilit un nou record olimpic în proba de 50 km marş, desfăşurată sâmbătă la Londra.
Rusia a încheiat întrecerile de kaiac-canoe cu un nou titlu olimpic, ultimul acordat la JO 2012

11 Aug, 14:31 | 0 comentarii
Yury Postrigay și Dmytro Dyachenko s-u impus fără probleme în ultima cursă de la Jocurile Olimpice disputată pe apele de la Eton Dorney, kaiac dublu pe distatnța de 200 de metri.
Kaiac la JO 2012: Lisa Carrington, ultima campioană olimpică pe apele de la Eton Dorney

11 Aug, 14:11 | 0 comentarii
Lisa Carrington a aconfirmat așteptările tuturor și a câștigat finala de la kaiac simplu pe 200 de metri feminin, ultima cursă a kaiacului feminin de la Jocurile Olimpice.
Yuriy Cheban realizează surpriza și câștigă titlul olimpic la C1-200

11 Aug, 13:49 | 0 comentarii
Ucraineanul Yuriy Cheban a realizat surpriza în finala de la canoe simplu pe 200 de metri de la Jocurile Olimpice, impunându-se în fața mult mai bine cotatului Ivan Shtyl din Rusia.
Kaiac la JO 2012: Ed McKeever aduce un nou titlu pentru Marea Britanie la Jocurile Olimpice

11 Aug, 13:31 | 0 comentarii
Ed McKeever a adus ultima medalie de aur pentru Marea Britanie la Jocurile Olimpice pe apele de la Eton Dorney, după ce a câștigat finala la kaiac simplu, pe distanța de 200 de metri.