1 2 3 4 5
Italia a luat prima medalie din ultima zi a Jocurilor Olimpice, bronzul la volei masculin

12 Aug, 14:08 | 0 comentarii
Italia a câștigat medalia de bronz în competiția masculină de volei de la Jocurile Olimpice, după ce s-a impus în fața selecționatei Bulgariei în finala mică a turneului.
Aur pentru Serbia la taekwondo și o premieră istorică pentru Gabon

12 Aug, 02:01 | 0 comentarii
Milica Mandic din Serbia a câștigat medalia de aur la taekwondo, la categoria grea, după ce a învins-o pe Anne-Caroline Gaffe din Franța în finală.
Statele Unite au câștigat al cincilea titlu olimpic consecutiv la baschet feminin

12 Aug, 01:56 | 4294967295 comentarii
Statele Unite și-au trecut în cont al cincilea titlu consectuiv și al șaptelea per total turneul feminin de baschet de la Jocurile Olimpice, după ce au distrus echipa Franței în finală.
Finală dramatică la platforma de 10 metri. Americanul David Boutia a câștigat medalia de aur

12 Aug, 01:25 | 0 comentarii
Americanul David Boudia este surprinzătorul câștigător al medaliei de aur la sărituri în apă de la platforma de 10 metri, ultima probă a concursului de la Jocurile Olimpice.
Germania și-a apărat titlul olimpic la hochei, în competiția masculină

12 Aug, 01:12 | 0 comentarii
Germania a câștigat pentru a doua oară consecutiv turneul masculin de hochei la Jocurile Olimpice, învingând în finala de sâmbătă Olanda cu 2-1 și stricând ”dubla” portocalelor, după ce echipa feminină triumfase cu o zi mai devreme.
Box: Japonezul Ryota Murata, campion olimpic la 75 kg

12 Aug, 01:07 | 0 comentarii
Japonezul Ryota Murata a câştigat titlul olimpic al categoriei 75 kg din cadrul concursului de box de la Jocurile Olimpice.
Dublă de aur la lupte pentru Azerbaidjan

12 Aug, 00:59 | 0 comentarii
Toghrul Asgarov a câștigat una dintre cele două medalii surprinzătoare ale Azerbaidjanului la lupte libere, după ce a câștigat finala categoriei de 60 de kilograme.
Handbal feminin: Norvegia a învins Muntenegru şi şi-a păstrat titlul olimpic

12 Aug, 00:34 | 2 comentarii
Norvegia şi-a păstrat titlul olimpic la handbal feminin, după ce a câştigat cu 26-23 finala disputată împotriva surprinzătoarei echipe a Muntenegrului, la Basketball Arena din Londra.
Anna Chicherova, campioana săriturii în înălțime de la Jocurile Olimpice

12 Aug, 00:13 | 0 comentarii
Rusoaica Anna Chicherova a câștigat titlul olimpic la săritura în înălțime reușindă să depășească ștacheta ridicată la 2,05 metri, aceeași înălțime cu care Tia Hellebaut se impunea la Beijing.
Box: Luke Campbell a adus Marii Britanii un nou titlu olimpic, la categoria 56 kg

12 Aug, 00:04 | 4294967295 comentarii
Luke Campbell este noul campion olimpic la box, categoria 56 kg, după ce a câştigat finala de sâmbătă cu irlandezul John Joe Nevin.
Titlu olimpic şi nou record mondial pentru Jamaica în proba masculină de 4x100 de metri

11 Aug, 23:33 | 4294967295 comentarii
Concursul de atletism de pe Stadionul Olimpic s-a încheiat cum nu se poate mai frumos. Cu un nou record mondial în proba masculină de 4x100 de metri stabilit de Jamaica, Usain Bolt şi colegii săi păstrându-şi astfel titlul cucerit în urmă cu patru ani la Beijing.
Brazilia a cucerit medalia de aur la volei feminin

11 Aug, 23:27 | 0 comentarii
Brazilia a învins SUA cu 3-1 în finala la volei feminin și a câștigat medalia olimpică de aur.
Statele Unite au câștigat detașat ștafeta feminină de la 4x400

11 Aug, 23:21 | 0 comentarii
Statele Unite au câștigat ștafeta feminină de 4X400 de metri de la Jocurile Olimpice. Americancele au făcut o cursă foarte bună și au câștigat titlul olimpic fără emoții.
Surpriză uriaşă la aruncarea suliţei: Keshorn Walcott din Trinidad Tobago a câştigat medalia de aur

11 Aug, 23:09 | 4294967295 comentarii
Keshorn Walcott din Trinidad Tobago a produs marea surpriză în finala probei masculine de aruncarea suliţei de la Jocurile Olimpice, cucerind medalia de aur.
Navigație la JO 2012: Spania câștigă medalia de aur la Elliott 6m

11 Aug, 22:50 | 0 comentarii
Spania a câștigat cursa pe medalii la Elliott 6m și aurul, după ce căpitanul Australiei a căzut peste bord în cea mai dramatică cursă de navigație de la Jocurile Olimpice de la Londra.