1 2 3 4 5
Statele Unite s-au calificat dramatic în finala turneului feminin de fotbal de la Jocurile Olimpice

07 Aug, 01:03 | 0 comentarii
Echipa feminină de fotbal a Statelor Unite a avut nevoie de un gol în prelungirile prelungirilor pentru a câştiga cu 4-3 în faţa Canadei şi a se califica astfel în finala turneului olimpic.
Tenis de masă: China şi Coreea de Sud vor juca finala turneului masculin pe echipe

07 Aug, 00:48 | 0 comentarii
China şi Coreea de Sud îşi vor disputa titlul olimpic în turneul masculin pe echipe de la Londra, după ce au câştigat semifinalele disputate luni.
Campioana olimpică a ratat calificarea în finala probei de 400 de metri garduri

07 Aug, 00:32 | 0 comentarii
Jamaicanca Melaine Walker, campioana olimpică de la Beijing, nu-şi va putea cuceri titlul cucerit în urmă cu patru ani, ea ratând calificarea în finala probei la Londra.
Elena Isinbaeva a pierdut titlul olimpic la săritura cu prăjina. Jennifer Suhr este noua campioană

07 Aug, 00:19 | 0 comentarii
Rusoaica Elena Isinbaeva nu a reuşit să câştige cel de-al treilea titlu olimpic consecutiv, mulţumindu-se doar cu medalia de bronz după finala desfăşurată luni seară.
Atletism: James Kirani câştigă la 400 de metri şi aduce prima medalie din istorie la JO pentru Grenada

06 Aug, 23:58 | 0 comentarii
După titlul mondial din 2011, James Kirani din Grenada l-a cucerit şi pe cel olimpic în proba de 400 de metri, după ce s-a impus în finala de luni seară.
Sărituri în apă la JO 2012: Iată rezultatele din preliminarii, la trambulină 3 metri, în proba masculină

Luni a avut loc runda preliminară în proba masculină de sărituri în apă de pe trambulină, 3 metri, la Jocurile Olimpice de la Londra.
Haltere la JO 2012: Medalie de aur pentru Torokhtiy din Ucraina

06 Aug, 23:53 | 0 comentarii
Oleksiy Torokhtiy din Ucraina a câștigat medalia de aur la categoria 105 kilograme, în cadrul Jocurilor Olimpice, profitând de lipsa principalilor favoriți la medalii, care s-au accidentat înainte de Londra 2012.
Atletism: Yuliya Zaripova, campioană olimpică la 3.000 de metri obstacole

06 Aug, 23:40 | 0 comentarii
Yuliya Zaripova a câştigat finala probei de 3.000 de metri obstacole din cadrul Jocurilor Olimpice de la Londra şi a adus a şaptea medalie de aur a Rusiei la Londra.
Cubanezul Mijain Lopez își apără cu succes titlul olimpi la greco-romane, categoria 120 de kilograme

06 Aug, 23:20 | 0 comentarii
Cubanezul Mijain Lopez și-a apărat cu succes titlul câștigat la Jocurile Olimpice în 2008, reușind să îl învingă pe estonianul Heiki Nabi în finala categoriei 120 de kilograme, la lupte greco-romane.
Atletism: Veteranul Felix Sanchez a câştigat medalia de aur la 400 de metri garduri

06 Aug, 23:15 | 0 comentarii
La 35 de ani, pe care îi va împlini la sfârşitul acestei luni, veteranul dominican Felix Sanchez a devenit pentru a doua oară în carieră campion olimpic la 400 de metri garduri, la opt ani distanţă de primul său triumf.
Al doilea titlu olimpic la greco-romane pentru Rusia. Alan Khugaev este campion la 84 de kilograme

06 Aug, 23:00 | 0 comentarii
Luptătorul Alan Khugaev a adus Rusiei cea de-a șasea medalie de aur la Jocurile Olimpice și al doilea titlu olimpic la lupte greco-romane, după ce Roman Vlasov a urcat pe prima treaptă a podiumului la categoria 74 de kilograme, duminică.
Ciclism pe pistă la JO 2012: Laura Trott conduce clasamentul la omnium după primele trei curse

06 Aug, 22:57 | 0 comentarii
Britanica Laura Trott conduce în clasamentul general al probei Omnium la ciclism pe pistă, după primele trei curse ale competiției.
Atletism: Andreea Ogrăzeanu nu s-a calificat în semifinale la 200 de metri. Sanya Richard-Ross, cea mai rapidă

06 Aug, 22:45 | 0 comentarii
Andreea Ogrăzeanu a ratat calificarea în semifinalele probei de 200 m la Jocurile Olimpice de la Londra.
Înot sincron la JO 2012: Rusia, la un pas să își apere titlul olimpic în proba de perechi

06 Aug, 22:40 | 0 comentarii
Luni a avut loc a doua serie de calificări în competiția de înot sincron rezervată perechilor, Rusia dominând și exercițiul liber unde a dat dovadă de incredibilă creativitate.
Atletism: Nadzeya Ostapchuk este noua campioană olimpică la aruncarea greutăţii

06 Aug, 22:24 | 1 comentarii
Nadzeya Ostapchuk din Belarus este noua campioană olimpică a probei de aruncarea greutăţii, după ce a câştigat finala disputată luni seara pe Stadionul Olimpic din Londra.