1 2 3 4 5
Marea Britanie scrie o nouă pagină de istorie la echitație: prima medalie de aur la dresaj pe echipe

07 Aug, 22:56 | 0 comentarii
Succesul fără precedent al Marii Britanii la echitație a continuat marți, când echipa de dresaj a câștigat prima medalie olimpică de aur din istoria participărilor la Jocurile Olimpice.
Al treilea titlu olimpic pentru Iran. Ghasem Rezaei a câștigat la lupte greco-romane, categoria 96 de kg

07 Aug, 22:47 | 0 comentarii
Ghasem Rezaei a adus Iranului al treilea titlu olimpic la lupte greco-romane, a treia medalie de aur a țării de la această ediție a Jocurilor Olimpice.
Laura Trott aduce medalia de aur Marii Britanii la omnium

07 Aug, 22:37 | 0 comentarii
Laura Trott a reușit o performanță uimitoare la proba de contratimp cucerind medalia de aur la omnium, în concursul de ciclism pe pistă de la Londra 2012.
Lupte greco-romane la JO 2012: Kim Hyeon-Woo, campionul olimpic surpriză la 66 de kilgorame

07 Aug, 22:23 | 0 comentarii
Sud-coreeanul Kim Hyeon-Woo a câștigat medalia de aur la lupte greco-romane, categoria 66 de kilograme, de la Jocurile Olimpice, după ce a reușit să îl învingă pe Tamas Lorincz din Ungaria.
Mexic a revenit după ce a fost condusă şi s-a calificat în finala turneului olimpic de fotbal

07 Aug, 22:16 | 0 comentarii
Mexic este prima finalistă a turneului masculin de fotbal de la Jocurile Olimpice, după victoria cu 3-1 obţinută în faţa Japoniei.
Incredibilul Hoy a devenit cel medaliat sportiv al Marii Britanii la Jocurile Olimpice

07 Aug, 21:58 | 0 comentarii
Sir Chris Hoy a câștigat proba masculină de keirin la ciclism pe pistă, în cadrul Jocurilor Olimpice de la Londra, devenind cel mai medaliat sportiv al Marii Britanii la Jocurile Olimpice, cu șase medalii de aur.
Atletism: Rezultate excelente în semifinalele probei feminine de 100 de metri garduri

07 Aug, 21:53 | 0 comentarii
Se anunţă o finală olimpică de 100 de metri garduri extraordinară. În seriile semifinale, toate favoritele au reuşit să alerge excelent şi au obţinut timpi foarte buni.
Baschet feminin: Finala olimpică de la Beijing, reeditată în semifinalele de la Londra

07 Aug, 21:32 | 0 comentarii
Echipele feminine de baschet ale Statelor Unite şi Australiei au câştigat primele sferturi de finală de la Londra şi se vor întâlni într-o reeditare a ultimului act al Jocurilor Olimpice din 2008.
Brazilia și Japonia, în semifinale la volei, după două meciuri dramatice cu Rusia și China

07 Aug, 21:08 | 0 comentarii
Prima semifinală a turneului feminin de volei de la Jocurile Olimpice s-a stabilit, după ce Brazilia și Japonia s-au impus în sferturile de finală la capătul unor meciuri dramatice împotriva Rusiei și Chinei.
Handbal feminin: Calificări spectaculoase în semifinale pentru Norvegia şi Coreea de Sud

07 Aug, 20:51 | 0 comentarii
Norvegia şi Coreea de Sud vor reedita la Jocurile Olimpice de la Londra semifinala disputată în urmă cu patru ani la Beijing, după ce au reuşit să treacă de sferturile de finală în urma unor meciuri senzaţionale.
China îşi continuă dominaţia în tenisul de masă: A câştigat titlul olimpic pe echipe la feminin

07 Aug, 20:22 | 0 comentarii
China continuă să facă legea în tenisul de masă. După dubla aur-argint de la simplu, a urmat şi titlul olimpic din turneul pe echipe la feminin.
Rusia a câștigat detașat titlul olimpic la înot sincron, proba duet

07 Aug, 19:49 | 0 comentarii
Rusia, favorita principală a competiției, a confirmat și s-a impus la înot sincron câștigând medalia de aur în prba de duet de la Jocurile Olimpice, la peste patru puncte diferență față de următoarele clasate.
Gimnastică: Medalie de argint pentru Cătălina Ponor la sol. Sandra Izbaşa, pe locul 8

07 Aug, 19:10 | 4 comentarii
România a cucerit a cincea medalie de argint la Jocurile Olimpice de la Londra, după ce Cătălina Ponor s-a clasat pe locul 2 în finala de la sol, ultima probă din concursul de gimnastică de la Londra.
Usain Bolt, Yohan Blake și Cristophe Lemaitre s-au calificat în semifinale la 200 de metri

07 Aug, 18:38 | 0 comentarii
Favoriții cursei de 200 de metri plat de la Jocurile Olimpice s-au calificat fără probleme în semifinalele probei. Yohan Blake și Cristophe Lemaitre vor ține capul de afiș în acea etapă, urmând a concura în aceeași cursă.
Olandezul zburător: Epke Zonderland, campion olimpic la bară fixă

07 Aug, 18:27 | 4294967295 comentarii
Olandezul Epke Zonderland a oferit un spectacol memorabil în finala de la bară fixă din cadrul Jocurilor Olimpice de la Londra şi a cucerit o medalie de aur pe care nu o poate contesta nimeni.