1 2 3 4 5
Tenis de masă: China a cucerit medalia de aur în turneul masculin pe echipe

08 Aug, 19:54 | 0 comentarii
Echipa masculină de tenis de masă a Chinei şi-a păstrat titlul olimpic, după ce a trecut de Coreea de Sud în finala turneului de la Londra.
Handbal masculin: Ungaria şi Franţa, calificări dramatice în semifinalele turneului olimpic

08 Aug, 18:52 | 0 comentarii
Ungaria şi Franţa, actuala campioană olimpică, sunt primele echipe calificate în semifinalele turneului masculin de handbal de la Jocurile Olimpice, la capătul a două meciuri de un dramatism ieşit din comun.
Tenis de masă: Germania a câştigat medalia de bronz în turneul masculin pe echipe

08 Aug, 17:04 | 0 comentarii
Germania a învins Hong Kong cu 3-1 în finala mică a turneului masculin de tenis de masă pe echipe din cadrul Jocurilor Olimpice şi a cucerit medalia de bronz.
Americanul Ashton Eaton, lider la decatlon după primele trei probe

08 Aug, 16:14 | 0 comentarii
Ashton Eaton şi-a confirmat statutul de favorit în concursul de decatlon din cadrul Jocurilor Olimpice de la Londra, aflându-se pe primul loc după desfăşurarea primelor trei probe.
Atletism: Bianca Perie nu a prins finala la aruncarea ciocanului

08 Aug, 15:55 | 0 comentarii
Bianca Perie nu a reuşit să se califice în finala probei feminine de aruncarea ciocanului din cadrul Jocurilor Olimpice de la Londra.
Atletism: Campionul şi vicecampionul mondial de la săritura cu prăjina nu s-au calificat în finală

08 Aug, 15:28 | 0 comentarii
Polonezul Pawel Wojciechowski şi cubanezul Lazaro Borges, campionul şi vicecampionul mondial de la săritura cu prăjina, au ratat calificarea în finala probei la Jocurile Olimpice de la Londra.
Atletism: Elena Mirela Lavric s-a calificat în semifinalele probei de 800 de metri

08 Aug, 14:56 | 0 comentarii
Elena Mirela Lavric a reuşit să se califice în semifinalele probei de 800 de metri, înregistrând al 11-lea timp al seriilor la general.
Echipajul feminin de kaiac a adus a doua medalie olimpică de aur pentru Ungaria din această zi

08 Aug, 14:51 | 0 comentarii
Krisztina Fazekas, Katalin Kovacs, Danuta Kozak și Gabriella Szabo au câștigat ultima finală a zilei de la Jocurile Olimpice. Sportivele din Ungaria s-au impus într-o cursă strânsă la K4-500.
Rudolf Dombi și Roland Kokeny, campionii kaiacului dublu la Jocurile Olimpice

08 Aug, 14:14 | 0 comentarii
Rudolf Dombi și Roland Kokeny din Ungaria au câștigat finala probei K2-1000 de la Jocurile Olimpice, confirmând statutul de favoriți pe care îl aveau înainte de startul cursei de la Londra.
Atletism: Mo Farah, calificare fără emoţii în finala probei de 5.000 de metri

08 Aug, 13:57 | 0 comentarii
Mo Farah nu a forţat mai mult decât a fost nevoie şi s-a calificat fără emoţii în finala probei masculine de 5.000 de metri de la Jocurile Olimpice.
Canoe la JO 2012: Germanul Sebastian Brendel, campion la C1-1000 după o cursă tactică excelentă

08 Aug, 13:42 | 0 comentarii
Sebastian Brendel din Germania este noul campion olimpic al probei C1-1000, după ce s-a impus la Jocurile Olimpice de la Londra într-o finală în care a făcut o cursă tactică excelentă și a terminat pe primul loc, la aproape o secundă de următorul clasat.
Eirik Veras Larsen recidivează și câștigă medalia de aur la Jocurile Olimpice în proba K1-1000

08 Aug, 13:11 | 0 comentarii
Norvegianul Eirik Veras Larsen a confirmat forma bună arătată în semifinalele probei K1-1000 și a câștigat, după un final electrizant, finala cursei de kaiac simplu, pe distanța 1.000 de metri.
JO 2012: Brazilia contra Germania în finala turneului masculin de volei pe plajă

08 Aug, 11:57 | 0 comentarii
Germanii Julius Brink și Jonas Reckermann au câștigat ultima semifinală a zilei de marți și îi vor întâlni în finala turneului de volei pe plajă masculin de la Jocurile Olimpice pe campionii mondiali, Alison Cerutti și Emanuel Rego.
SUA rămân fără medalie la box. Ultimul american reprimit în ring nu a profitat de a doua șansă

08 Aug, 03:41 | 0 comentarii
Ultimul boxer american a părăsit și el ringul de la Londra, completând o Olimpiadă umilitoare fără nicio medalie pentru cea mai decorată țară din istoria sportului, mai decorată decât Cuba, Ucraina și Marea Britanie la un loc.
Spania se califică în finala turneului de polo, chiar la debutul olimpic

08 Aug, 03:23 | 0 comentarii
Neînfrântă până acum la Jocurile Olimpice, Spania a reușit să învingă Ungaria în semifinalele turneului feminin de polo, chiar la debutul în acest turneu.