Citeşte mai multe despre:   Alina Dumitru,   finala,   48 de kg,   Sarah Menezes,   Brazilia,   Tomoko Fukumi,   Japonia
Pin It email
+ adauga comentariu COMENTARII (17):
  • 1. pentru Daiana din diaspora | 02 August 2012 13:28

    idiot comentariu... Orice roman care face cinste tarii prin rezultatele sale merita felicitari.. iar romanii din diaspora sa mai taca, sa vina si sa se bata in tara , pentru tara, nu sa aleaga sa plece , sa faca cinste altor tari... o tara nu se schimba cu oameni care aleg sa plece, ci cu oameni care aleg sa se bata acolo unde Dumnezeu i-a lasat...ia mediteaza tu la asta.. si nu te mai crede victima

  • 2. daiana-diaspora | 01 August 2012 23:57

    Ne intrebam,romanii din diaspora daca cei ce sunt primii in Europa sau in lume la olimpiade de mate,fizica,chimie,info etc. asteapta sa fie felicitati de catre presedintele tarii....??!! Realele valori umane acestea sunt dar parasesc tara si fac cinste altor natii tocmai pentru ca in Romania o sportiva ce niciodata nu va revolutiona o societate umana prin performantele ei mondiale,europene etc. are pretentii invers proportionale cu valorea sa intr-o societate umana,absolut PENIBILE ...!! NU AM DE CE A FELICITA UN ASTFEL DE ROMAN...!!

  • 3. emy | 29 Iulie 2012 14:52

    alinuta bravo!FELICITARI

  • 4. cristi | 29 Iulie 2012 07:29

    Toata stima mea pentru tine.Felicitari,esti o mare campioana.

  • 5. cristi | 29 Iulie 2012 07:29

    Toata stima mea pentru tine.Felicitari,esti o mare campioana.

  • 6. Ionel | 29 Iulie 2012 02:43

    Ioana, esti cu capu'. O medalie, indiferent de colorit, la jocurile olimpice este un record in sine... Dar e ok daca tu esti dezamagita, lasa ca tu o sa iei aurul olimpic la ... a, stai, esti prea preocupata sa fii dezamagita... bine pa!

  • 7. ioana | 28 Iulie 2012 23:07

    Ne-ai dezamigit Alina.Pentru noi,romanii,nu exista locul doi.

  • 8. Vatafu Mihai | 28 Iulie 2012 23:00

    bravo Alina esti deosebita.. din spate insa nu vine deocamdata nimeni..

  • 9. Gogu | 28 Iulie 2012 22:23

    Felicitari!!!!!!!!!!!!!!! Pacat ca mongoleza a accidentat-o(meciul 2). O rupea pe brazilianca !!!!!!!!!!! Felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 10. aurelia | 28 Iulie 2012 21:09

    felicitarii...stiam ca o medalie tot o sa fie a ta

  • 11. factory | 28 Iulie 2012 20:04

    Felicitari Alina ! Esti o mare luptatoare de care suntem foarte mandrii. Ahhh ! Daca nu erau acele dureri crancene...! Pentru mine si, sunt convins, pentru toti romanii, tu esti pe primul loc ! Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si multa fericire, asa cum si tu ne-ai fericit pe noi , cei de acasa . BRAVO !

  • 12. Silviu | 28 Iulie 2012 19:57

    Meserie dom'le ce sa mai. Daca i-a batut si pe japonezi la judo e tare.

  • 13. CA | 28 Iulie 2012 19:51

    Bravo fetei

  • 14. ioana | 28 Iulie 2012 18:59

    Felicitari Alina!

  • 15. mihaela | 28 Iulie 2012 18:52

    Bravo Alina!!!!Felicitari! s-a vazut ca aveai dureri, dar o asa medalie , indiferent de culoare, trebuie apreciata!!!!
    suntem mandri ca esti romanca!