Meci de infarct în finala de volei. Rusia a reușit o răsturnare spectaculoasă pentru a câștiga aurul

12 Aug, 20:17 | 1 comentarii
Rusia a reușit una dintre cele mai spectaculoase reveniri din istoria voleiului de la Jocurile Olimpice, întorcând finala disputată împotriva Braziliei de la 2-0 la seturi și minge de meci pentru sud-americani.
Italia a luat prima medalie din ultima zi a Jocurilor Olimpice, bronzul la volei masculin

12 Aug, 14:08 | 0 comentarii
Italia a câștigat medalia de bronz în competiția masculină de volei de la Jocurile Olimpice, după ce s-a impus în fața selecționatei Bulgariei în finala mică a turneului.
Brazilia a cucerit medalia de aur la volei feminin

11 Aug, 23:27 | 0 comentarii
Brazilia a învins SUA cu 3-1 în finala la volei feminin și a câștigat medalia olimpică de aur.
Volei feminin: Japonia revine pe podiumul olimpic după 28 de ani

11 Aug, 15:36 | 4294967295 comentarii
Japonia a câştigat finala mică a turneului feminin de volei de la Jocurile Olimpice şi a revenit pe podium în această competiţie după 28 de ani.
Brazilia și Rusia sunt finalistele turneului masculin de volei de la Jocurile Olimpice

11 Aug, 00:40 | 0 comentarii
Rusia și Brazilia sunt echipele care își vor disputa medalia de aur în turneul de volei masculin de la Jocurile Olimpice, după ce au dispus cu lejeritate de Bulgaria și Italia.
Volei la JO 2012: Brazilia și SUA reeditează finala de la Beijing, în turneul feminin

10 Aug, 00:02 | 0 comentarii
Statele Unite ale Americii și Brazilia își vor disputa finala feminină la volei, după ce au obținut victorii în trei seturi în fața Coreei de Sud, respectiv Japoniei.
Volei la Jocurile Olimpice: Rusia și Bulgaria s-au calificat relaxat în semifinale

09 Aug, 01:39 | 0 comentarii
Rusia și Bulgaria se vor întâlni în cea de-a doua semifinală a turneului masculin de baschet de la Jocurile Olimpice. Ambele au câștigat sferturile de finală disputate cu Polonia și Germania în numărul mininm de seturi necesare.
Surpriză de proporții la volei, italienii elimină Statele Unite, campionii olimpici. Prima semifinală a fost decisă

08 Aug, 20:31 | 1 comentarii
Prima semifinală a turneului masculin de volei de la Jocurile Olimpice a fost stabilită după desfășurarea sferturilor de finală Argentina - Brazilia și Italia - Statele Unite.
Brazilia și Japonia, în semifinale la volei, după două meciuri dramatice cu Rusia și China

07 Aug, 21:08 | 0 comentarii
Prima semifinală a turneului feminin de volei de la Jocurile Olimpice s-a stabilit, după ce Brazilia și Japonia s-au impus în sferturile de finală la capătul unor meciuri dramatice împotriva Rusiei și Chinei.
Volei la JO 2012: Duel sud-american în sferturi. Finala din 2008 ar putea fi reeditată

07 Aug, 14:21 | 0 comentarii
Bulgaria - Germania, Rusia - Polonia, Argentina - Brazilia şi Statele Unite - Italia sunt sferturile de finală ale turneului masculin de volei de la Jocurile Olimpice.
Volei la JO 2012: Australia așteaptă un miracol. Serbia merge acasă

06 Aug, 18:39 | 0 comentarii
Australia a reușit să câștige meciul cu mult mai bine cotata echipă a Poloniei, dar încă are nevoie de un miracol pentru a se califica mai departe. Serbia a pierdut și cu Rusia și a fost eliminată din turneul masculin de volei de la Olimpiadă.
Volei feminin: Brazilia se califică în ultimul moment în sferturile de finală

06 Aug, 01:34 | 0 comentarii
Turneul olimpic de volei feminin nu va continua fără campioana de la Beijing. Obligată să câştige în ultima etapă pentru a evita o eliminare prematură, Brazilia nu a lăsat nicio şansă Serbiei, pe care a învins-o cu 3-0.
Volei la JO 2012: Rusia pune capăt seriei de 11 victorii a Statelor Unite

04 Aug, 23:30 | 0 comentarii
Maxim Mikhaylov a punctat de 27 de ori și Rusia a reușit să pună capăt unei serii de 11 victorii a Statelor Unite în voleiul masculin.
Volei la JO 2012: SUA câștigă primul loc în grupa B. Italia, maxim de puncte înainte de derby-ul cu Rusia

04 Aug, 02:21 | 0 comentarii
Destinee Hooker a punctat de 19 ori pentru echipa de volei a Statelor Unite, care și-a asigurat primul loc în grupa B preliminară după victoria în trei seturi în fața Serbiei.
Volei la JO 2012: Rusia și Statele Unite sunt deja calificate, dar suspansul se păstrează

03 Aug, 22:56 | 0 comentarii
Rusia și-a întărit poziția de lider al Grupei A a turneului feminin de volei de la Jocurile Olimpice după ce a obținut a patra victorie din patru meciuri. În Grupa B s-a jucat pe viață și pe moarte și totul rămâne deschis pentru ultima etapă.
Volei masculin: Marea Britanie a suferit a treia înfrângere consecutivă, 0-3 cu Italia

03 Aug, 12:44 | 0 comentarii
Marea Britanie a suferit a treia înfrângere consecutivă în grupa A din turneul masculin de volei de la Jocurile Olimpice.
Volei la JO 2012: Statele Unite câștigă derby-ul din faza grupelor cu Brazilia

03 Aug, 00:40 | 0 comentarii
Statele Unite și Rusia s-au impus în meciurile din Grupa B și își fac deja planuri pentru sferturi. Polonia a învins Argentina în cea de-a treia etapă a turneului masculin de volei, punând distanță între ea și echipele care luptă pentru locul patru în Grupa A, ultimul care califică în sferturi.
Volei la JO 2012: Bulgaria e aproape perfectă și Germania muncește din greu pentru prima victorie

02 Aug, 17:19 | 0 comentarii
Bulgaria și-a continuat parcursul aproape perfect din turneul masculin de volei de la Jocurile Olimpice, reușind cea de-a treia victorie din Grupa A, cu doar un singur set pierdut.
Volei feminin: Campioana olimpică Brazilia, aproape de eliminare

02 Aug, 12:44 | 0 comentarii
Echipa feminină de volei a Braziliei, actuala campioană olimpică, a suferit o înfrângere surprinzătoare în faţa Coreei de Sud, scor 0-3, şi este foarte aproape de a părăsi competiţia de la Londra.
Volei la JO 2012: Italia și Statele Unite, calificate matematic. Marea Britanie are nevoie de victorii

02 Aug, 00:19 | 0 comentarii
A treia zi a turneului de volei feminin de la Jocurile Olimpice este aproape de final, iar competiția a trecut de jumătatea primei părți. Echipele încep de acum să calculeze cum trebuie să abordeze ultimele meciuri pentru a avea o șansă cât mai bună în faza eliminatorie.