Rosannagh MacLennan, salt spre medalia de aur la trambulină

04 Aug, 18:39 | 0 comentarii
Rosannagh MacLennan din Canada a cucerit medalia de aur la proba individuală de trambulină, în cadrul concursului de gimnastică de la Jocurile Olimpice.
Dong Dong a cucerit medalia olimpică de aur la trambulină

03 Aug, 18:59 | 0 comentarii
Dong Dong din China a câștigat medalia de aur în proba masculină de trambulină la Jocurile Olimpice de la Londra cu un scor total de 62,990.
Irina Karavaeva – Fenomenul de pe trambulină

19 Iun, 11:21 | 0 comentarii
Gimnastica la trambulină este o prezenţă relativ nouă în programul olimpic, făcându-şi debutul la Sydney, în 2000. Cu toate acestea, disciplina în sine se practică de mult timp, iar atunci când Irina Karavaeva a câştigat medalia de aur în Australia, rusoaica era deja un nume cunoscut.
Savannah Vinsant, prima femeie din SUA medaliată la Cupa Mondială de trambulină

05 Iun, 12:49 | 0 comentarii
Savannah Vinsant a devenit prima femeie din Statele Unite ale Americii care a câştigat o medalie la Cupa Mondială de trambulină.